Внимание! Информация на этой странице не актуальная

Курс Литературный Наутилус



Цієї осені діти будуть досліджувати фікшн і нон-фікшн, фантастику і фентезі.

 

Цього  тижня буде тема, яку ви  розглянете через літературу з фактичної та художньої точки зору.

Ви будемо подорожувати по різних світах: від космосу власного будинку до просторів Всесвіту, дивитися на світ очима гусениці та велетня, придумувати нові способи для переміщення в просторі та часі і, звичайно, писати про все це замітки.

В результаті учасники напишуть кілька закінчених текстів (есе, статтю, розповідь), багато грамотних заміток і прочитають багато-багато коротких текстів.

По закінченню курсу тексти учасників будуть надруковані у збірнику, який кожен забере з собою.


Навіщо це дітям?

Цілий курс присвячений невеликим текстам, тому що вміння ясно і лаконічно висловлювати свої думки - це запорука успіху в нашому стрімкому світі.

Нотатки на уроці, під час читання або лекції допоможуть краще засвоїти матеріал і підготуватися до тесту. На заняттях ви будете аналізувати фікшн і нон-фікшн тексти і вчитися помічати найпотрібніше.

Нотатки про людей, подорожі, події вчать самоаналізу, розвивають пам'ять і спостережливість. Про що писати кожен день і як помічати незвичайне, дізнаєтеся під час літературних прогулянок.

Нотатки про плани, ідеї, фантазії прокладають шлях до здійснення бажань. У студії ви поговорите про те, як великі задуми приходять у світ на паперових серветках, як можна не тільки записувати, але і замальовувати думки і як замітки з минулого змінюють життя автора.

Написання есе, статті, розповіді навчить використовувати замітки для створення закінчених текстів. Коли ви будете писати літературні вправи та тексти, ви навчитеся використовувати слова, фрази для діалогу з читачем. Дуже важливо не тільки записувати свої задуми, але також вміти їх висловлювати та реалізовувати.

Як проходять заняття?

На заняттях ви будете осягати теорію у практиці: писати вправи, робити усні вправи для розвитку уяви, читати тексти класиків і сучасників, аналізувати, споглядати, досліджувати, спостерігати за людьми навколо.

Також запланована екскурсія та прогулянка в кафе.


Ви будете писати:

  • у приміщенні та на ходу
  • замітки-спостереження і по пам'яті
  • за реальними подіями та вигадками


Розклад і теми курса на тиждень:

28.10. - 01.11.2019

 

Подорож у просторі: на дно океану

Темні глибини та загублені міста.

Нотатки про морські безодні.

Екскурсії: Музей цікавої науки/Планетарій ( пр.Шевченка,4е)

 

Приклад програми на тиждень.

День перший - Нариси Селфі

В перший  день ми почнемо зі знайомства, і розберемося з тим що таке художня і не-художня література. По дискутуємо на такі теми:  чому деякі літературознавці вважають що найвеличніший роман цього століття  буде саме не-художнім; наскільки важливими є спостереження для автора;  де шукати натхнення і чи необхідне воно, щоб писати. Далі виконаємо декілька письменницьких вправ, щоб активувати спостережливість і  приступимо до головного завдання дня:  Нариси-селфі

Нариси-селфі – це захопливе завдання, яке допомагає навчитись поєднувати факти і фантазію,  допоможе поглянити на себе зі сторони, зробити перший крок до ідентифікації себе у світі, ну і знайти невичерпне джерело натхнення – власне я.


День другий – Дивись і думай

На другий день ми підемо на екскурсію до музею. Поблукаємо коридорами і дізнаємось, які вправи на спостережливість виконують студенти літературного факультету, щоб писати краще.  І самі виконаємо декілька цікавих літературних завдань.

Зокрема, занотуємо маршрут; будемо вчитись помічати і фіксувати деталі – в цьому нам допоможуть плівкові камери, які ми візьмемо з собою!

будемо визначати, що краще записати і запам’ятати, а що нам дійсно потрібно відзняти; переглянемо експонати і портрети  і спробуємо уявити, що роблять ці речі у ночі.

Після екскурсії завітаємо у кафе, і напишемо декілька теплих і смачних гастрономічних нарисів.


День третій – Подорож у часі 

В цей день ми будемо справжніми дослідниками. Адже завдяки нотаткам, які учасники зробили в музеї і їх світлинам, ми відправимось у письменницьку подорож в минуле і майбутнє.

Будемо активно вмикати уяву і представляти зображене на світлинах в минулому і майбутньому. Хто ходив і ходитиме цими коридорами, як вони виглядатимуть, що буде здаватися їм незвичним, який артефакт варто залишити для майбутніх поколінь.  Також дізнаємось, що таке епістолярний стиль, мемуари і напишемо послання собі у майбутнє.

 День четвертий – Ритм і Колір

День четвертий буде в нас особливим, адже до літератури приєднаються такі поняття, як колір і ритм, ніби запозичені в візуального мистецтва і музики. А може й ні? Як написати колір, і що таке ритм у тексті – додаємо звуків і барв нашим нарисам! Ми виконаємо декілька письменницьких, вправ почитаємо уривки з української і зарубіжної літератури (частково російською мовою) і напишемо ритмічний текст – в кожного учасника текст заспіває по-різному! Може хтось складе білий вірш, а може і рифмований поетичний нарис. Для натхнення ми будемо використовувати однокольорові речі, а ще замислимось чи є колір у різних смаків, і як би куштували різні ноти.


День п'ятий – Циклічна історія

Випускний день. В цей день учасники отримають свої друковані збірники. Але це не все! П'ятий день буде присвячений циклічній історій. Кожний напише історію, яку можна читати вперед і назад, а також оформимо її як графічний об’єкт . І наприкінці звісно нагородження за участі батьків.

В кінці курсу, учасники отримають підручник з вправами, друкований збірник і книжку-альбом власного виробництва, а ще декілька фото і лист у майбутнє. Це буде справжня літературна пригода.

 Напишіть свої канікули на Літературному Наутилусі! Рушаймо!

 

Приблизний розклад на день:

  • 10:00 - 11:40 - перше коло вправ, повтор інформації оголошення теми дня;
  • 11:30 - 12:10 - чай ​​/ фрукти / печиво;
  • 12:10 - 13:30 - розвиваєте тему дня, працюєте над нотатками, тобто пишете, читаємо, розповідаєте;
  • 13:30 - 14:10 - обід і відпочинок;
  • 14:10 - 15:00 - дивитеся відео або анімацію / читаєте уривки з книги, обговорюєте, працюєте над асоціативної заміткою;
  • 15:00 - 15:10 - чай ​​/ фрукти / печиво;
  • 15:10 - 16:30 - продовжуєте працювати над асоціативної заміткою.

Возраст

9–15


Стоимость

Тижневий квиток: 4800 грн (Якщо ви реєструєтесь та сплачуєте після 10.10)
Тижневий квиток 1+1: 4320 грн (якщо ви реєструєтесь у двох ( сестри, брати, друзі) 10% для кожного)
Тижневий квиток - бонус: 4500 грн (Якщо ви зареєструвались та сплатили до 10.10)
Тижневий квиток - наші: 4080 грн (Якщо ви учасник курсів нашої академії або були )


Телефон

+380 (97) 301 47 26 (Viber, Telegram)
+380 (99) 198 64 71


Ссылки


Адрес

Одесса
вул. Троїцька. 49/51