
Музей української діаспори представляє історію й мистецьку спадщину українців світу: від перших переселенців кін. ХІХ ст. до представників третьої хвилі еміграції, що опинилися за межами батьківщини під час Другої світової війни, а також їхніх нащадків.
Музей відкрито 29 травня 1999 року в київській садибі, що має давню історію. Велику роль у становленні інституції відіграв його перший директор Володимир Тихенко. До 2015 року діяв як Музей культурної спадщини (тоді відділ Музею історії міста Києва). З 2014 року музей очолює Оксана Підсуха. У 2015 році за ініціативою директорки Оксани Підсухи та наукової команди заклад перейменовано на Музей української діаспори.
Місія – збереження, дослідження та популяризація історії та культурної спадщини вихідців із України як важливої складової національної історії та культури. Засаднича мета діяльності закладу — поширення знань про видатних українців світу та діяльність українських закордонних інституцій, висвітлення їхньої ролі у боротьбі за незалежність України, збереженні українських традицій та розвитку національної культури, а також у створенні позитивного іміджу України поза її межами.
В основу фондів Музею було покладено колекцію творів українських мистців із різних країн світу, передану закладу Національною Комісією з питань повернення в Україну культурних цінностей (діяла з 1992 до 1999 року, Голова О. К. Федорук). Як результат діяльності цієї комісії до фондів музею потрапили, зокрема, колекції видатних українських американських художників Людмили Морозової та Олекси Булавицького, збірка творів українських австралійських мистців, роботи представників династії Кричевських та ін.
Новий етап формування колекції почався у 2015 році. Активне налагодження прямих контактів музею з українськими закордонними інституціями та окремими представниками діаспори дозволило суттєво збільшити колекцію музею. За останні 8 років до фондів надійшли твори Емми Андієвської (США – Німеччина), Анатоля Коломийця (США), представників мистецької династії Козаків (США), Олени Овчиннікової (США). Результатом співпраці з мисткинею Катериною Кричевською-Росандіч стало значне поповнення колекції творів представників династії Кричевських. Фонди збагатилися також рідкісними історичними документами перших українських товариств взаємодопомоги та кредитних спілок початку ХХ століття (США), архівними матеріалами та світлинами останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка (Канада), особистими речами героя російсько-української війни Маркіяна Паславського (США), спортивною колекцією з діаспори.
Фонди музею української діаспори складають налічують 20 000 експонатів.
Время работы
Ср–Вс 11:00–18:00.
Билеты
Квиток на виставку «Я вернусь до своєї Вітчизни…» : 150 грн
Пільговий квиток на виставку «Я вернусь до своєї Вітчизни…» : 100 грн
Квиток на виставку «Наш Сікорський» : 100 грн
Пільговий квиток на виставку «Наш Сікорський» : 50 грн
Контакты
+380 (44) 280 64 18
museum.diaspora@gmail.com
Ссылки
Адрес
Киеввул. Князів Острозьких, 40 Б
Как добраться?
Автобус №55, №62, тролейбус №38 (до зупинки "Кінотеатр "Центр надання адміністративних послуг Печерського району").